سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی 99/10/14

با توجه به تشییع جنازه کم‌نظیر و بلکه بی‌نظیر شهید حاج قاسم سلیمانی، سؤالی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه چه خصوصیت و ویژگی‌ای در شهادت این سردار عزیز بود که توانست در قلوب هر فرد آزاده‌ای رسوخ کند طوری که حضور در تشییع جنازه او را نوعی افتخار برای خود به حساب بیاورند؟

سه خصوصیت در این شهید بزرگوار بود که او را اینقدر عزیز کرد:

ایشان به عنوان مدافع حرم اهل بیت: در عراق و مدافع حرم حضرت زینب3 در سوریه شناخته شد کما اینکه واقعاً بود و اگر مجاهدت‌ها و برنامه‌ریزی‌های این بزرگ‌مرد نبود شاید امروز از گنبد و بارگاه حضرت زینب3 عین و اثری باقی نمی‌ماند.

با مجاهدت‌ها، برنامه‌ریزی‌ها، ابتکارات و ورودش به میدان اصلی جنگ، داعش را که مقصد اصلی آنها جائی جز ایران اسلامی ‌نبود نابود کرد و حتی اجازه نزدیک شدن به مرزهای ایران را به آنها نداد لذا هر شخص ایرانی جدای از اینکه مسلمان باشد احساس دِین نسبت به این شخص داشت.

مهمترین عاملِ جای گرفتن ایشان در قلوب انسان‌ها این است که اگر سردار در جبهه سوریه یا عراق شهید می‌شد شاید اینقدر عزیز نمی‌شد اما وقتی که توسط قدرتمندترین شخص در دنیا _ از لحاظ ظاهری _ و پست‌ترین و شقی‌ترین اشخاص به شهادت می‌رسد خداوند به اندازه آن شقاوتی که آن شخص قاتل دارد به نسبت دوربودن آن شخص از درگاه خدا، مقتولِ به دست آن شخص را مُحِب قلوب مؤمنین قرار می‌دهد.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

14/10/1399

19/جمادی‌الاولی/1442